Mikroalgi, a w szczególności chlorella, to naturalne produkty znane na całym świecie, które jednak największą popularność póki co posiadają jeszcze w krajach azjatyckich. Oprócz chlorelli wyróżnić tutaj jeszcze warto spirulinę – obie algi świetnie działają na zdrowie, organizm i samopoczucie.

Algi dostępne są w dużych sklepach ze zdrową żywnością, jak ten – http://chlorella-sklep.com.pl/ – gdzie chlorella dostępna jest i w postaci proszku i tabletek, a także w aptekach. Możemy je spotkać również w sklepach z półproduktami kosmetycznymi, gdyż spirulina ma podwójne zastosowanie. Może być używana wewnętrznie, jako suplement diety wpływający korzystnie na zdrowie, a także jako maseczka na twarz – proszek wymieszany z wodą korzystnie wpływa na koloryt skóry, a także nawilża ją i odżywia.

chlorella-rowna-sie-lepsze-zdrowie

Po co stosować algę chlorella wewnętrznie? Powodów jest wiele. Mikroalgi opóźniają na przykład procesy starzenia, zwiększają odporność organizmu, a także przeciwdziałają drobnoustrojom i bakteriom. Są one bogate w witaminy i mikroelementy, dzięki czemu usprawniają funkcjonowanie organizmu. Są także źródłem łatwo przyswajalnego białka. Z tego słynie przede wszystkim spirulina. Chlorella natomiast jest bogata w kwas nukleinowy i chlorofil. Mikroalgi wpływają też na odnowę komórek.

Warto zainteresować się mikroalgami i wprowadzić je do swojej codziennej diety. W razie wątpliwości można się również skonsultować z lekarzem lub dietetykiem, który pomoże w doborze dawki i oceni konieczność stosowania tych roślin. Jednak są one bardzo korzystne dla zdrowia i warto przyjmować je w formie pastylek, które nie są problematyczne w stosowaniu.

Ceny mikroalg  jak chlorella czy spirulina, nawet ze sprawdzonych sklepów od renomowanych firm, nie są wyjątkowo drogi i z pewnością większość z nas może sobie pozwolić na taki zakup, a nasz organizm na pewno będzie nam za to wdzięczny.