W XXI wieku niezwykle popularna stała się medycyna estetyczna. Kobiety na świecie i w Polsce potrafią wydawać ogromne kwoty po to by wyglądać młodo, świeżo i pięknie. Botox, początkowo wykorzystywany jako substancja lecznicza w różnych schorzeniach, aktualnie stała się o wiele bardziej popularna za sprawą swoich właściwości kosmetycznych.

Toksyna botulinowa – bo tak brzmi właściwa nazwa tej substancji – po wstrzyknięciu pod skórę poraża układ mięśniowy, w efekcie czego następuje wygładzenie skóry. Dawniej takie zabiegi wiązały się ze statusem i zamożnością, dziś na poprawki kosmetyczne pozwolić sobie może niemal każdy. W takim razie ile to kosztuje?

Ceny botoxu Kraków są różne i uzależnione od bardzo wielu czynników, jednak nie są to koszty tak wielkie jak w przypadku np. interwencji chirurgicznej. Ceny wahają się w granicach dwustu, do nawet dwóch tysięcy złotych. Oczywiście dużo zależy od miejsca w którym wykonujemy zabieg oraz oraz tego, gdzie substancja zostanie nam wstrzyknięta i w jakiej ilości.
Ostrzykiwanie twarzy celem usunięcia zmarszczek to koszt rzędu kilkuset złotych, w zależności od okolicy twarzy. Natomiast przy leczeniu nadpotliwości musimy się liczyć z kosztami rzędu tysiąca pięciuset do nawet trzech tysięcy złotych. Szukając możliwości zabiegu polecam szczególnie nie kierować się jak najniższą ceną. Choć jest to zabieg względnie bezpieczny, powinny go wykonywać jedynie wykwalifikowane osoby jak lekarze, mający odpowiedni poziom doświadczenia oraz niezbędnej wiedzy.