Wręczanie i przyjmowanie prezentów to prawdziwa sztuka. Poradniki savoir-vivre dokładnie opisują, jak należy zachować się w takich sytuacjach. Niestety, w dzisiejszych czasach coraz trudniej o znajomość dobrych manier i towarzyskich konwenansów. Idealnie byłoby, gdyby każda osoba, która wręcza prezent, wcześniej przemyślała swój wybór i zastanowiła się, z czego jubilat naprawdę się ucieszy.

W praktyce jednak często zdarza się, że prezenty są zupełnie nietrafione i zamiast cieszyć, wprawiają solenizanta w zły nastrój. Można wymienić mnóstwo okazji do wręczania prezentów. Urodziny, pierwsza komunia, ślub, ukończenie studiów – to tylko przykłady, kiedy można kogoś dodatkowo uszczęśliwić i sprawić mu przyjemność. Nie warto wręczać prezentów banalnych, oklepanych. Jednak nie zawsze oryginalne prezenty są najlepszym pomysłem. Zawsze warto wziąć pod uwagę charakter osoby, której chcemy coś podarować. Nie kupujmy czegoś takiego jak bibeloty, które będą pełniły funkcję łapania kurzu.

No, chyba, że jesteśmy pewni, że dana osoba właśnie o takim podarunku marzy. Dość kontrowersyjnym prezentem są pieniądze. Oczywiście spora grupa ludzi bardzo się ucieszy na widok koperty z taką zawartością. Jednak inni, być może słusznie, pomyślą, że taki prezent można wręczyć każdemu i osoba, która taki prezent ofiarowała w ogóle nie wykazała się pomysłowością i kreatywnością. A tego coraz częściej oczekujemy. Jeżeli mamy kłopoty finansowe i zakup prezentu stanowi dla nas problem, warto wykonać podarunek własnoręcznie. Dzisiaj w sieci znajdziemy mnóstwo inspiracji. Kiedy otrzymujemy zaproszenie na imprezę, dobrze wiemy, że nie możemy pojawić się na niej z pustymi rękami. Jaki prezent ze sobą zabierzemy? Oby jubilat uznał ten prezent przede wszystkim za udany.

Zobacz też: Oryginalne prezenty, bibeloty | SnobShop.pl