Wiele ludzi chciałoby mieć coś wspólnego z muzyką. Nie chodzi tu zawsze o śpiew, ale choćby o to, aby umieć zagrać na jakimś instrumencie. Nie jest problemem sobie taki sprzęt kupić, lecz sztuką jest ładnie nauczyć się na nim grać. Trzeba poszukać kogoś kto nam pomoże w tym a nie tylko weźmie pieniądze i na tym się skończy. Jednak trzeba wiedzieć że nie nauczymy się grać w jeden dzień. To wymaga spędzenia przy instrumencie wielu godzin, dni, a nawet tygodni, aby móc wydobyć z niego jakoś piękną melodię.

na-nauke-gry-na-perkusji-nigdy-nie-jest-za-pozno
Perkusja to ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych. Posiadają różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. Nauka gry na perkusji to nie lada wyczyn. Jednak jest to przyjemność i coś piękno umieć zagrać na takim instrumencie. Z drugiej zaś strony to ciężka praca. Często monotonia, nauka długimi godzinami i ćwiczenie w kółko jednego elementu. Dzieje się tak, ponieważ ciężko ogarnąć całą perkusję. Jest tam tak wiele instrumentów, że nie da się nimi wszystkimi grać naraz.

Jeśli chcemy nauczyciela, to wiadomo, że przyjdzie nam za niego zapłacić nie małe pieniądze, ale da się znaleźć nawet w Krakowie szkołę muzyczną, która będzie miała dobrych nauczycieli w sensownych cenach. Dobrym przykładem jeśli chodzi o wspomniany Kraków jest szkoła SmileFlow, gdzie lekcje gry na perkusji zaczynają się już od 50 złotych – http://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-perkusji/.

Nauka gry na perkusji pod czujnym okiem zawodowca pozwoli znacznie skrócić czas nauki różnych akordów oraz poprawi on naszą postawę i zachowanie wobec przedmiotów. Trzeba umieć spojrzeć na siebie krytycznym okiem, to znaczy wyszukiwać swoje słabe strony i starać się je eliminować z pomocą profesjonalnego perkusisty.