Tradycyjna orkiestra weselna coraz chętniej zastępowana jest przez DJ-a. Trend ten jest szczególnie widoczny w miastach, a przykładem takiego zjawiska może być Kraków. DJ na wesele jest w modzie. Jest to bardziej nowoczesne i efektowne rozwiązanie, ale też rozwiązanie najczęściej tańsze, gdyż cennik orkiestry sięga nawet kilkunastu tysięcy. Tymczasem renomowany DJ weselny z doświadczeniem i najwyższej klasy sprzętem będzie kosztował około pięć tysięcy.

DJ na wesele w Twojej okolicy? Na pewno znajdzie się niejeden fachowiec – musisz tylko się za nimi rozejrzeć. Możesz to zrobić korzystając z ulubionej wyszukiwarki. W okno wyszukiwania powinieneś wstukać na klawiaturze krótkie, ale bardzo konkretne hasło, by otrzymać precyzyjne wyniki. Może to być na przykład najlepszy DJ na wesele czy DJ weselny Kraków – co da Ci w wynikach wyszukiwania oferty popularnych DJ-ów specjalizujących się w obsłudze wesel.

Innym, bardziej wiarygodnym sposobem znalezienia i weryfikacji DJ-a na wesele jest polecenie ze strony przyjaciół czy członków rodziny. Z DJ-em obsługującym ich wesele pewnie zresztą sami mieliśmy już do czynienia, będąc na tych weselach jako gość. Przed podjęciem decyzji warto obejrzeć fragmenty prowadzonej zabawy dostępne najczęściej na firmowej stronie, bądź portalu społecznościowym i oczywiście spotkać się twarzą w twarz z DJ-em, by przekonać się co to za człowiek.

Koszt takiej usługi jak DJ na wesele mieści się najczęściej w przedziale od dwóch do ośmiu tysięcy złotych, a cena zależy przede wszystkim od renomy DJ-a i lokalizacji przyjęcia weselnego. W Krakowie zapłacimy za taką usługę wyraźnie więcej niż w małych miejscowościach. Co także istotne, termin dobrze jest zarezerwować z przynajmniej rocznym wyprzedzeniem, gdyż usługi najlepszych DJ-ów weselnych cieszą się ogromną popularnością przez cały rok. Profesjonalny DJ dysponuje wysokiej jakości sprzętem, aby zapewnić gościom wysoki komfort w czasie zabawy. Do obowiązków DJ-a wodzireja bardzo często należy również zabawianie gości, poprzez organizowanie oryginalnych i niebanalnych konkursów oraz zabaw.