Ekokompostowniki były testowane nawet przy tak mroźnych temperaturach jak -30 stopni Celsjusza. Grubość plastiku w nich jest także bardzo duża, od 4 do 5 mm a wraz z systemem profili usztywniających sprawia, że jest bardzo wytrzymały i solidny do tego. Bez wątpienia kompostownik to rzecz bardzo potrzebna i niezbędna w każdym nowoczesnym ogrodzie.

kompostownikModa na tego typu rzeczy przyszła do nas z Europy Zachodniej, gdzie pojęcie ekologia jest bardzo wysoko rozwinięte oraz mocno cenione. Pozwala on chronić środowisko naturalne poprzez znaczące zmniejszenie strumienia odpadów trafiających na wysypisko. Odpady, które nadają się do kompostowania mogą stanowić nawet do 60% śmieci, które są wyrzucane z gospodarstwa domowego. Nawozy do roślin tego typu są bardzo sprawdzone.

Kompostowniki określonych firm, w wielu wypadkach są wykonane z recyklingowanego plastiku, co wpływa bardzo korzystnie na chronienie naszego otoczenia przed odpadami z tworzyw sztucznych. Dodatkowo posiadają odpowiednie oznaczenia i mogą nadawać się w 100% do ponownego przetworzenia. Kompostowniki czasem są fabrycznie zapakowane w tekturowe pudełka, dzięki czemu są bezpieczne podczas każdego transportu.

Jego montaż jest bardzo łatwy i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Dołączona do każdego egzemplarza jest obrazkowa instrukcja montażu. Przeciętne założenie takiego kompostownika, w zależności od modelu, nie zajmuje więcej niż 15 minut. Flora&Fauna nawozy sklep to naprawdę bardzo szeroki wybór tego typu preparatów. Każdy z nas powinien znaleźć coś dla siebie.