Piękne, zdrowe, białe i proste zęby są ozdobą każdego człowieka. Odejmują lat, sprawiają, że uśmiech lśni, rozweselają całą twarz, a często mogą też decydować o pierwszym wrażeniu, gdy spotykamy nieznajomą osobę. O wiele większym zaufaniem zostanie obdarzona osoba, której promienny uśmiech od razu wprawia w dobry nastrój, niż osoba z ponurą miną i kamienną twarzą.

zębyJednak nie każdy z nas może poszczycić się tak pięknym uśmiechem, niektórzy wręcz specjalnie maskują wygląd swoich zębów, aby nie ukazywać mankamentów. Z pomocą przychodzi jednak stomatologia estetyczna, która sprawia, że kilka zabiegów może całkowicie odmienić każdą osobę. Przede wszystkim, w przypadku zębów odbiegających od doskonałości, należy zająć się kwestią wyprostowania krzywego zgryzu. Tutaj zazwyczaj konieczny jest aparat ortodontyczny, który w zależności od stopnia wady może być albo czasowy albo stały. Leczenie jest długie i kosztowne, ale przynosi rezultaty, nie tylko z punktu widzenia czysto estetycznego, ale również pozwala utrzymać nasze zęby zdrowsze.

Zabiegi z dziedziny stomatologi estetycznej, a konkretniej gabinet, który takowe wykona możesz wyszukać w internecie np. przez hasło ‚stomatologia estetyczna Kraków‚.

Inną kwestią są przebarwienia, plamki na zębach czy po prostu ciemny ich kolor. Tutaj pomóc mogą licówki, które odmienią każdy uśmiech. Stomatologia estetyczna często proponuje taką usługę, jest jednak ona bardzo kosztowna, w zależności oczywiście od ilości zębów do ulepszenia oraz materiałów, które zostaną użyte.

Licówki jednak są na pewno warte swojej ceny, ponieważ sprawiają, że nasz uśmiech może po takim zabiegu konkurować z najpiękniejszymi uśmiechami gwiazd Hollywood. Na zęby nakładane są specjalnie przygotowane płatki, które maskują niedoskonałości zębów.