Tradycyjne oświetlenie – żyrandol wyposażony w kilka standardowych żarówek – powoli odchodzi w zapomnienie. Dziś królują w naszych domach nowoczesne rozwiązania, w których coraz chętniej wykorzystujemy oświetlenie LED. Jest ono nie tylko efektowne, ale także energooszczędne! Współcześni architekci wnętrz doceniają znaczenie światła w pomieszczeniu. Ma ono równie duży wpływ na efekt, jaki uzyskamy, co kolory ścian czy styl mebli. Światło ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia, poziomu energii, skuteczności regeneracji i odpoczynku. Doskonałym sposobem na stworzenie przyjaznej atmosfery w domu jest zastosowanie oświetlenia LED. Dostępne jest ono w bardzo różnych formach. W sklepach znajdziemy świetlówki LED, halogeny, taśmy z diodami.
Świetlówki LED, halogeny oraz taśmy wybierane są zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Cechują się bardzo niskim poborem energii, co w prosty sposób przekłada się na oszczędności w domowym budżecie. Mimo, iż świetlówki LED są stosunkowo drogie, rekompensuje to ich żywotność. Montując oświetlenie LED nie będziemy musieli przejmować się wymianą źródeł światła nawet przez kilka lat. Dodatkową zaletą tego tego rodzaju oświetlenia są niewielkie rozmiary, pozwalające zastosować je nie tylko w standardowych lampach czy kinkietach, ale także wkomponować w nietypowe aranżacje. Oświetlenie LED dobrze sprawdzi się w przypadku sufitów podwieszanych. Za jego pomocą podkreślimy wyjątkowość poszczególnych stref pomieszczenia, na przykład wydzielając część jadalną z salonu. Taśmy LED mogą posłużyć jako doświetlenie schodów lub wnętrza szafy.

Oświetlenie LED to doskonały sposób na nowoczesne wnętrze. Skutecznie rozjaśni mieszkanie, nie nadwyrężając jednocześnie naszej kieszeni.