LED to innowacyjne oświetlenie, które z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz więcej zadowolonych klientów na całym świecie. Diody led na przestrzeni ostatnich lat dokonały bardzo dużego postępu, dlatego też dzisiaj na półkach sklepowych można znaleźć produkty wysokiej jakości. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że własnoręcznie wykonany 300 watowy panel LED może zastąpić popularną lampę HPS o maksymalnej mocy 600 wat. Ten sam panel Led jest również w stanie zastąpić świetlówki o łącznej mocy około 900 wat.

Jak widać oświetlenie LED rozwija się bardzo dobrze, dlatego też warto skorzystać z ogromnego potencjału tej technologi. Niestety na naszym rynku jest bardzo wielu producentów, którzy oferują produkt jakim jest panel LED, w różnych cenach i w różnej jakości wykonania. Bardzo duży wybór sprawia, że zakup najlepszych paneli LED może stanowić bardzo duże wyzwanie. Jeżeli chcą Państwo kupić porządne oświetlenie, które będzie wam sprawnie służyć przez wiele długich lat użytkowania, to w pierwszej kolejności warto rozglądać się za produktami firmy Osram oraz Philips. Panele LED-owe tych firm charakteryzują się bardzo wysoką efektywnością, z racji tego, że są zbudowane z wysokiej jakości elementów. Pamiętać należy również i o tym, że bardzo często diody LED w konkurencyjnych panelach podkręcane są niestety do 700, a nawet 1050mA. Takie podkręcanie sprawia, że wydajność diod drastycznie spada, co można szybko zauważyć podnosząc prąd na diodzie.

Oświetlenie LED to doskonała propozycja zarówno dla osób, które chcą oświetlić swoje mieszkanie prywatne, jak i również dla osób, które chcą oświetlić pomieszczenia biurowe.