Najlepsze kosmetyki i płyny do pielęgnacji naszej skóry zawierają substancje nawilżające i emolienty. Humektanty są substancjami, które przyciągają wodę, gdy są stosowane w warunkach dużej wilgotności. Właśnie dlatego warto stosować nawilżacze zawierające olej z organicznych konopi natychmiast po kąpieli lub kąpieli. Emolientami są z kolei emulsje wody i oleju wymieszane razem.

medyczna marihuanaIm lepsze środki zmiękczające dla suchej skóry, tym więcej oleju i mniej wody. Oleje w emolientach przywracają lipidom skórze i sprawiają, że staje się ona gładsza. Na podobnej zasadzie działają kosmetyki konopne. Aby uzyskać piękną, promienną skórę,warto zapytać w swoim sklepie ze zdrową żywnością o mydła, środki nawilżające, szampony, odżywki i inne kosmetyki konopne zawierające ekologiczny konopie medyczne i olej z nasion konopi. Dzięki stosowaniu kosmetyków z konopi możemy być dobrzy dla nas i dla naszej planety.

Światopogląd na temat pielęgnacji skóry za pomocą konopi rozwija się skokowo, a firmy o już ugruntowanej pozycji pozycji na rynku dość często poszerzają swoje linie produktów. Kosmetyki zawierające olej z konopi zdecydowanie robią wrażenie w tym obiecującym segmencie kosmetycznym.

Wiele z takich produktów zawierających olej z nasion konopi, który od wieków stosowany jest w środkach leczniczych, ma w założeniu łagodzić suchość skóry, łagodzić stany zapalne i radzić sobie z problemami skórnymi, takimi jak egzema. Z pewnością warto wypróbować tego typu specyfiki, zwłaszcza że są one naturalne i przyjazne dla środowiska naturalnego oraz zdrowia.