Bezpieczeństwo i higiena pracy to dziedzina, która często jest zaniedbywana w zakładach pracy. Szczególnie zakłady produkcyjne mają tutaj sporo na sumieniu. Ignorancja niektórych pracodawców w zakresie BHP jest porażająca. Niektórzy pracodawcy w ogóle nie przejmują się tym, że ich pracownicy nie zostali wysłani na kursy BHP czy nie mają aktualnych badań lekarskich dopuszczających pracownika do wykonywania pracy.

kursy bhp moga uratowac zycie pracownika

Przecież, w razie gdyby stało się coś złego, kontroler w pierwszej kolejności zapyta właśnie o to. Jeśli chodzi o kursy BHP, to musi je odbyć każdy pracownik po rozpoczęciu pracy i absolutnie nie wolno tego zaniedbywać. Pracodawcy niestety nierzadko ignorują zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Czasami konsekwencje tego nie są duże, ale czasami brak odbycia takiego kursu może kosztować pracownika utratę zdrowia lub życia.

Nie można zakładać że pracownik wszystko wie. Nie można zakładać że pracownik potrafi obsłużyć każdą maszynę, jaka znajduje się w naszym zakładzie produkcyjnym. Od tego są szkolenia BHP. Pracownik nie wysysa tej wiedzy z mlekiem matki, ale musi nabyć ją na specjalnych kursach. Obowiązkiem pracodawcy jest zorganizowanie w zakładzie pracy lub wysyłanie pracownika na zewnętrzne kursy BHP i pokrycie ich kosztów.

Obowiązkiem pracownika jest natomiast uczestniczyć w tym kursie i starać się przyswoić wykładają tam wiedzę. Pracownik również musi dołożyć wszelkich starań, aby pracować bezpiecznie tak, aby nie narażać swojego życia i zdrowia. Tylko współpraca pracodawcy i pracownika w tym zakresie będzie zakończona sukcesem.

Reklama: http://este-secura.pl/ – Kursy BHP Kraków