Rozwój internetu, nowsze technologie aparatów cyfrowych sprawiają, że fotografia ślubna staje się inna, zmienia się jej oblicze, ale również staje się ona łatwiej dostępna dla wszystkich tych, którzy chcą uwiecznić ten wyjątkowy dzień. Co roku jest coraz więcej osób chętnych na sesje ślubne. Pary młode często wybierają fotografów amatorów, ponieważ wiąże się to z budżetem, oszczędnościami, często zdjęcia ślubne w wykonaniu amatorów czy półamatorów wychodzą naprawdę bardzo profesjonalnie.

Aktualny trend sprawia, że coraz częściej sesje ślubne są wykonywane na starym mieście, obok starego zamku i w przeróżnych koncepcjach, dodawane są scenerie o charakterze komediowym, romantycznym, miłosnym. Nie można też pominąć osoby która nagrywa filmy, do tego potrzebny jest dobry sprzęt, minimalne doświadczenie w tym co się robi. Niektórzy nie lubią zdjęć w plenerze i wybierają standardowo w studiu fotograficznym.

fotografia slubna w wadowicach autorstwa b dziedzicaZdjęcie ślubne autorstwa Bartka Dziedzica z FotoDziedzic Fotografia Ślubna, Wadowice 2016

Fotografia ślubna (http://www.fotodziedzic.pl/wadowice/) to nie tylko zdjęcia, to pamiątka która wiąże się na lata z wspomnieniami młodych par. Nowoczesna fotografia ślubna buduje również pewność siebie, tożsamość. Zdolność uwiecznienia ślubu z najlepszej strony, w możliwych warunkach co wiąże się z umiejętnościami technicznymi.

Równie ważny jest tutaj odpowiedni kontakt z ludźmi w różnych sytuacjach w dniu uroczystości tzw. umiejętność psychologiczna, to wszystko przekłada się na cenę zdjęć, a co za tym idzie zarobek fotografa ślubnego. Zdarzyć może się wszystko, więc trzeba być przygotowanym na różne sytuacje, im więcej osób tym bardziej nie jesteśmy pewni co może w danej chwili się wydarzyć. Praca fotografa opiera się na zasadzie najlepszego wykorzystana sytuacji. Fotograf ślubny musi być pewny swoich umiejętności i być czujny przez cały czas, tylko tym sposobem może być najlepszy w tej branży i cieszyć się popularnością wśród wielu klientów.