Kwiaty zdobią nam ogrody, domy i pomieszczenia. Przedstawiają nam estetyczną i piękną cześć naszego otoczenia. Nie jedna osoba lubi otrzymywać kwiaty. Najbardziej pożądaną i jednocześnie królową wśród kwiatów jest róża. Róże, które otrzymujemy jako prezent, czyli róże cięte, różnią się od tych ogrodowych wśród których popularne są róże pnące.

Na całym świecie znanych jest około 200 gatunków róż. Krzewy róż występujące w ogrodnictwie możemy podzielić na różne rodzaje tych kwiatów. Ogrodnicy w swoich podziałach biorą pod uwagę pokrój róży i w jakiej dziedzinie znajdzie ona swoje zastosowanie. Bardziej znane są takie odmiany jak róże pnące oraz róże okrywowe.

Róże pnące pomimo swojej nazwy nie są różami, które pną się ku górze. Wspomniane róże rozrastają się na boku, dzięki czemu można je swobodnie podwiązać w każdym kierunku. Róże pnące stanowią doskonałą ozdobę, kiedy pną się po drewnianych kratkach lub podporach. Długie pędy tych kwiatów przypominają pnącza, natomiast kwiaty tych krzaków są zazwyczaj małe. Ten krzew róż wymaga poświęcenia mu dużej uwagi, a efekty nie są widoczne od samego początku. Róże pnące dają nam wyjątkowo piękny widok.

Innym krzakiem róży są róże okrywowe. Krzewy te rosną na podłożu i kładą się na nim, mają niski wzrost i są mocno rozgałęzione. Róże okrywowe utrzymują się bardzo długo swoją żywotność i nie wymagają dużej pielęgnacji. Kwiaty tych róż są średnich rozmiarów, ale w każdych warunkach wyglądają ślicznie i świeżo. Róże są prawdziwym wyzwaniem dla wielu miłośników ogrodnictwa, ale nie jeden ogród z róż słynie.

Poznaj najpiękniejsze róże pnące na: http://hyzowie.com/19-roze-pnace

idealny-ogrod-musi-miec-roze-pnace