Ślub sam w sobie jest wydarzeniem niezwykłym i czasami wymagającym sporej pomysłowości. Pary młode, ale także i różnego rodzaju firmy prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych gadżetów i rozwiązań.

Ostatnio hitem stały się koszulki z nadrukiem, które Państwo młodzi zakładają do przygotowań, na wieczory panieńskie i kawalerskie czy do sesji ślubnych. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza gdy przyszli małżonkowie maja duży dystans do siebie i poczucie humoru.

Z innych ciekawych i popularnych rozwiązań są wynajmowane samochody do ślubu (sprawdźcie np. autodoślubu.info) – zarówno te luksusowe limuzyny, jak i jeżdżące antyki, wszystko zależy od stylistyki ślubu.

wesele

Co jeszcze? Wszelkiego rodzaju wyroby typu DYI (ang. Do It Yourself, czyli nasze polskie „Zrób to Sam”) – od ręcznie robionych zaproszeń ślubnych, dekoracji, księgi gości po różnego rodzaju prezenty dla gości, a czasem nawet stroje nowożeńców (!) – wszystko w zależności od wyobraźni i umiejętności manualnych.

Oprócz tego coraz bardziej popularne stają się spersonalizowane słodycze ślubne z nadrukiem tworzonym na specjalne zamówienie młodej pary. Wśród ślubnych słodkości możemy znaleźć krówki, malutkie miodki i różnego rodzaju konfiturki, cukierki oraz wiele innych. Stanowią one swego rodzaju podziękowanie dla gości za ich udział w tym ważnym dniu.

W czasie przygotowań najważniejsze jest jednak, aby nie zapomnieć o tym co jest najważniejsze w całej ceremonii – być ze sobą na dobre i złe, szanować się wzajemnie i starać się, aby każdy dzień pomimo przeciwności losu był pełny radości i miłości.