W sklepach spożywczych, cukierniach i piekarniach można zakupić mnóstwo rodzajów ciast i ciasteczek. Jednak zdaniem wielu – nie dorównują one do wypiekom stworzonym samodzielnie w domu. Można pokusić się o upieczenie skomplikowanego ciasta lub prostych i szybkich… babeczek i pierników.

babeczki leśny mech

Smakowite babeczki

Przepis na babeczki jest niezwykle prosty. Składniki, jakich potrzebujemy do stworzenia tego smakowitego wypieku to:
– jajko,
– mleko (wystarczy jedna szklanka),
– olej (około 1/2 szklanki),
– cukier wanilinowy (potocznie zwany waniliowym; około 2 łyżeczki),
– proszek do pieczenia (również około 2 łyżeczki),
– cukier (około 1/2 szklanki, jednak jeśli ktoś lubi wyjątkowo słodkie wypieki, śmiało można dodać go więcej),
– mąka (około 2 szklanek).

Wszystkie składniki należy ucierać do uzyskania jednolitej masy, a następnie wlać do foremek na babeczki. Piec około 30 minut. Po wyjęciu z piekarnika można pokusić się o udekorowanie wypieków pokruszoną czekoladą, rodzynkami lub lukrem.

A więcej przepisów na babeczki na delektujemy.pl/przepisy-na-ciasta/babeczki-i-ciasteczka/.

Pyszne pierniczki

Przepis na pierniczki jest równie prosty. Aby je upiec, należy zaopatrzyć się w specjalną przyprawę do piernika (opakowanie z reguły zawiera 20 g – można dodać je w całości), mąkę pszenną (550 g), masło lub margaryna do pieczenia (150 g), proszek do pieczenia lub sodę (dwie płaskie łyżeczki), jedno jajko, cukier (zaleca się 3/4 szklanki, ale podobnie jak w przypadku babeczek – miłośnicy słodkości mogą dodać go nieco więcej). Składniki mieszamy, a następnie formujemy z niego pierniki; można nadawać im dowolne kształty. Pieczemy około 20 minut.