W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych rodzajów oświetlenia, na które możemy się zdecydować. Ważna jest tutaj na pewno energooszczędność danego rozwiązania, ale również wygoda użytkowania i ergonomia. Popularne staje się oświetlenie LED oraz żarówki energooszczędne. Czy rzeczywiście warto korzystać z tych innowacji, czy może lepiej zdecydować się na tradycyjne żarówki?

profile ledKażde pomieszczenie będzie oświetlanie nieco inaczej. Jeżeli właśnie urządzasz mieszkanie, warto o tym pamiętać. W kuchni, oprócz większego światła, będzie potrzebne również dodatkowe oświetlenie nad blatem, na którym przygotowujesz posiłki. W miejscu pracy konieczne będzie zwykle oświetlenie Twojego biurka, aby można było wygodnie pisać i czytać. W sypialni konieczne będą niewielkie lampy na stolikach nocnych.

Energia, jaką zużywamy na oświetlenie w dużej mierze składa się na nasze rachunki za energię. Jeżeli zależy Ci na oszczędności i chcesz mniej płacić za prąd, zmiana rodzaju żarówek może być pierwszym krokiem do niskich rachunków. Żarówki energooszczędne są bardzo dobrym rozwiązaniem. Pobierają one więcej energii, kiedy je włączamy, ale kiedy już świecą, zużywają jej stosunkowo niewiele.

Dlatego też są one dobrym wyborem do pomieszczeń, w których spędzamy więcej czasu, takich jak na przykład salon lub kuchnia. Popularne stają się również na przykład profile LED. Oświetlenie tego typu jest bardzo przyjazne dla naszych oczu i również zużywa niewiele energii. Żarówki LED-owe możemy kupić do większości rodzajów lamp.